مبلمان

الیاف داخل کوسن چیست ؟

الیاف داخل کوسن

الیاف داخل کوسن چیست ؟

کوسن ها بخش جدایی ناپذیری از خانه های مدرن و مبلمان منزل محسوب می شوند ؛ کوسن ها سادگی مبل را از بین برده و جلوه زیبا به ان می بخشند ؛ این کیسه ها به شکل چهار گوش,  استوانه ای   و … ساخته شده و الیاف داخل کوسن نیز از پنبه , پر , الیاف ویسکوز و… پر می شود با در نظر گرفتن طرح و رنگ , شکل و مدل و الیاف داخل کوسن مناسب ترین کوسن که بیشترین هم خوانی با محیط را داشته باشد را انتخاب  کنید . آیاز مبل تولید کننده تختخوابشو های مدرن تک نفره ، دو نفره و سه نفره میباشد . برای دریافت لیست قیمت و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  : 

 • الیاف داخل کوسن چیست ؟
 • مقدار الیاف برای داخل کوسن چقدر است ؟
 • ویژگی های بهترین الیاف برای کوسن
الیاف داخل کوسن

الیاف داخل کوسن چیست ؟

پنبه :

از جمله الیاف داخل کوسن پنبه است ؛ به دلیل عدم ایجاد حساسیت و مناسب بودن آن برای آن دسته از افرادی که مشکلات پوستی دارند بسیار مورد استفاده است اما مشکل آن جذب رطوبت و سنگین شدن بیش از حد بوده و در نتیجه در مناطق مرطوب خیلی مورد استقبال نیست .

پر :

الیاف پر از ماکیان مرغ و غاز تهیه شده و جزء الیاف طبیعی می باشد ؛ قیمت بالش و کوسن هایی که از پر , پر می شوند  بسیار بالاتر از دیگر الیاف است چرا که تولید و تهیه پر بسیار پرهزینه و دشوار بوده و نیز زمان بر است و از طرفی به دلیل اینکه از ماکیان گرفته شده تا مدتی سلول های زنده بدن آنها در پر باقی مانده و ایجاد حساسیت کند .

پشم :

پشم گوسفند به دلیل چروک و امواج طبیعی مستحکم و بادوام می باشد با اینکه این الیاف صاف هستند اما به دلیل درهم بودن و وجود هوا بین تار و پودشان می توان آنها را عایقی مناسب بر شمرد از ویژگی های پشم می توان این امر اشاره نمود که به راحتی کثیف نمی شود و قابلیت شست و شو و خشک شویی دارد اما پشم قدرت جذب بالایی داشته و دی خشک می شود , پشم نسبت به مواد قلیایی بسیار حساس بوده و از طرفی تخم حشرات کوچک و باکتری ها به آنها صدمه می زند و نیز بوی محیط اطراف را به خود جذی می کند .

ویژگیهای پارچه میکروفیبر چیست ؟

الیاف ویسکوز :

از انواع الیاف ویسکوز برای کوسن ها مبلمان استفاده می شود این الیاف بسیار انعطاف پذیر بوده و در زیبایی کوسن تأثیر بسزایی دارد ؛ این الیاف بسیار سفید , سبک و شفاف بوده و ظاهر آن شبیه به پنبه بوده اما مانند پنبه سنگین نیست و رطوبت را به خود جذب نمی کند حساسیت زا نیستند و از طرفی قیمت مناسبی نسبت به الیاف طبیعی دارند.

الیاف هالو :

از انواع الیاف داخل کوسن می توان به الیاف هالو اشاره کرد این الیاف خاصیت برگشت پذیری بسیار بالایی داشته و همین امر موجب شده تا این الیاف در پر کردن مبلمان , تشک و بالشتک کاربرد زیادی داشته باشد ؛ این الیاف به دلیل داشتن سطحی توخالی و ویژگی کریم فنری خاصیت برگشت پذیری  فنریت بسیار بالا در مقایسه با الیافی مانند سالید است .

مقدار الیاف برای کوسن چقدر است ؟

مقدار الیاف برای کوسن حدود 400 الی 500 گرم است و میزان دقیق الیاف به نوع ماده پر کننده و سایز و ابعاد بالشتک بستگی دارد

ویژگی های بهترین الیاف برای کوسن

 • شفاف و سفید بودن
 • سبکی و انعطاف پذیری
 • پر پف بودن
 • دارای تراکم و انسجام مناسب
 • باکتری ها را به خوب جذب نکند
 • مقرون به صرفه باشد .
 • در استفاده طولانی مدت دفرمه نشود
 • بهداشتی باشد .

قیمت تختوابشو دو نفره   در سال 1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *