مبلمان

پارچه میکروفیبر چیست ؟

ویژگیهای پارچه میکروفیبر

پارچه میکروفیبر چیست ؟

الیاف مصنوعی به گروهی از الیاف نساجی گفته می شود که از طرقی روش های خاص تولیدی و به صورت مصنوعی تولید می شوند ؛ با اینکه به طور معمول در طبیعت وجود ندارند اما ممکن است ریشه طبیعی داشته باشند ؛ پارچه میکروفیبر یا میکروفایبر از انواع پارچه های مصنوعی بوده که از الیاف ریز تشکیل شده است یعنی رشته های آن قطری حدود یک پنجم انسان دارند . آیاز مبل تولید کننده تختخوابشو با انواع کاناپه تختخوابشو جدید در خدمت شماست . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

 • پارچه میکروفیبر چیست ؟
 • انواع پارچه میکروفایبر
 • 6 ویژگی مهم پارچه میکروفایبر
 • کاربرد پارچه میکروفایبر چیست ؟
 • قیمت پارچه میکروفایبر
ویژگیهای پارچه میکروفیبر

پارچه میکروفیبر چیست ؟

پارچه میکروفیبر الیافی بسیار ریزی با ضخامت 10 میکرون دارند این الیاف مصنوعی قطری یک پنجم موی انسان داشته و میکروفایبر می تواند در خواص وابسته به الیافی که از آن تولید شده است متفاوت باشد ؛ شایع ترین نوع مواد مصنوعی که این پارچه از آن تولید شده پلی استر بوده اما با توجه به نوع کاربرد پارچه از پلی آمید نیز در این پارچه ها استفاده می شود .

انواع پارچه میکروفایبر

میکروفایبر تخت بافته شده :

این نوع یکی از با کیفیت ترین پارچه میکروفایبر بوده اما به اندازه میکروالیاف ها جاذب نیستند بیشتر لباس ها و لوازم جانبی میکروفایبر  دارای فرم تخت بافت شده هستند .

میکروفایبر اسپلیت باف:

میکروفایبر الیافی دارد که در حین تولید شکسته شده و موجب ایجاد حلقه های ریز روی پارچه می شود .

میکرو مودل :

این نوع ساخته شده از 100 درصد پای امید بوده و به عنوان یک جایگزین نرم و لطیف تر در مقایسه با پارچه استفاده می شود .

اولترا سوییت :

الیاف این نوع از الیاف گسترده تر نسبت به میکروفایبر ساخته می شود این نوع ساخته شده از 80 درصد پلی استر و 20 در صد پلی امید است .

پرولن :

این نوع از پلی پروپیلن ساخته شده و در مقایسه با میکروفایبر نرم تر است .

تری میکروفایبر :

بیشتر برای تولید حوله تری میکروفایبر است .

میکروفایبر سوییت :

این نوع پرز بسیار کمی داشته و برای تمیز کردن عینک استفاده می شود .

میکروفایبر شنیل :

دارای الیاف ضخیم بوده که با عنوان پارچه ماکارونی نیز شناخته می شود این نوع قابلیت جذب بالایی داشته  برای تمیزکاری استفاده می شود .

میکروبافت وافل :

این نوع  مناسب تمیز کردن شیشه است .

6 ویژگی مهم پارچه میکروفایبر

آنچه موجب شده تا پارچه میکروفیبر یکی از بهترین پارچه های جهان محسوب شود ویژگی های منحصر به فرد این پارچه است از جمله مهم ترین این خصوصیات  می توان موارد زیر را نام برد .

 • قابلیت جذب بالایی داشته و می تواند تا 7 برابر وزن خود آب را جذب نموده و همین ویژگی موجب شده تا برای تمیز کردن گرد و خاک و سطوح انتخابی عالی باشد .
 • در صورت استفاده درست طول عمر زیادی دارند .
 • بدن پرز هستند .
 • نرم و لطیف هستند .
 • ضد باکتری هستند .
 • شست و شوی آسانی دارند .
ویژگیهای پارچه الفین چیست ؟

کاربرد پارچه میکروفایبرچیست ؟

استفاده در لوازم منزل :

میکروفایبر بسیار با کیفیت و جاذب بوه و تولید کنندگان از این ماده برای تولید انواع مختلف حوله استفاده می کنند همچنین از این پارچه برای تولید ملافه , روتختب و روبالشی نیز استفاده می شود به دلیل قابلیت جذب و نفوذ ناپذیری این پارچه در برابر رطوبت برای تولید پارچه رومبلی نیز استفاده می شود ؛ این پارچه ظاهری شبیه به جیر یا چرم دارد اما جنس آن نسبت به الیاف چرم و مخمل مقاوم تر است امروزه  استقبال خوبی از این نوع مبلمان می شود .

استفاده در پوشاک و لوازم جانبی :

ویژگی های منحصر به فرد این پارچه آن را انتخابی فوق العاده برای تولید پوشاک و لوازم جانبی تبدیل کرده است از این پارچه بیشتر برای تولید دامن و ژاکت زنانه استفاده می شود برخی از انواع آن نیز شبیه به منسوجات چرمی بوده و برای تولید کمربند , کیف پول , کیف دستی و دیگر لوازم جانبی چرم طبیعی و مصنوعی جایگزین می شوند .

استفاده در صنعت :

خواص الکترواستاتیک در این پارچه موجب شده تا میکروفایبر انتخابی مناسب برای فیلتراسیون باشد ؛ از میکروفایبر به عنوان الیاف فیلتراسیون صنعتی برای کارهای مختلف نیز استفاده می شود همچنین برخی سازندگان ساختمان از این ماده به دلیل تراکم الیاف بالا به عنوان عایق نیز استفاده می کنند .

استفاده در نظافت و تمیزکاری :

میکروفایبر برای نظافت و تمیزکاری کاملا مناسب است طراحان ,پلی استر را با پلی آمید ترکیب نموده تا هم افزایی , جذب و دوام بسیار خوبی را ایجاد کند  الیاف استفاده شده در این پارچه به دلیل طراحی منحصر به فرد خود می توانند آلودگی بیشتری را نسبت به دیگر پارچه ها جذب کنند .

قیمت پارچه میکروفایبر

در خصوص قیمت پارچه میکروفیبر باید گفت  که این نوع پارچه در میان منسوجات از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است ؛ قیمت آن نسبت به ابریشم , پنبه و دیگر الیاف طبیعی کمتر بوده در نتیجه برای خرید آن متحمل هزینه زیادی نمی شوید .

خرید تختخوابشو تک نفره با پارچه درجه یک مبلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *