مبلمان

کاناپه چیست ؟

کاناپه چیست ؟

کاناپه چیست ؟

امروزه مبلمان به عنوان یک ابزار مهم و اساسی در طراحی دکوراسیون های مختلف نقش اصلی را دارد و تأثیر آن بر زیبایی و متفاوت بودن محیط های داخلی بر همه آشکار شده است تأثیر مبل در فضای دکوراسیون داخلی بسیار محسوس است استفاده از مبلمان موجب شده تا فضای داخلی از حالت بی روحی درآمده و فرد در آن احساس راحتی کند در کنار واژه مبل احتمالا نام کاناپه را شنیده اید شاید فکر کنید که هر دو یک معنی دارد اما چنین نیست کاناپه ها مبل هایی هستند که با شکل و طرح های متفاوت ساخته شده اند در واقع این نوع برای نشستن بیش از یک نفر ساخته شده اند . آیاز مبل تولید کننده انواع کاناپه تختخوابشو با مدل های تک نفره و دو نفره تختخوابشو های ساده و باکسدار در خدم شماست . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  : 

  • کاناپه چیست ؟
  • تفاوت مبل و کاناپه چیست ؟
  • جنس کاناپه ها چیست ؟
  • آشنایی با انواع مختلف کاناپه ها

تولیدی تختخوابشو آیاز مبل 

کاناپه چیست ؟

کاناپه چیست ؟

کاناپه در واقع نوعی مبل بوده که با شکل متفاوت ساخته شده است کاناپه ها بر خلاف مبل برای نشستن تعداد بیش از یک نفر ساخته شده اند این نوع تجهیز معمولا برای نشستن 3 نفر , 2 نفر و یا گاهی چهار نفر طراحی شده و همچنین برای لمیدن , خواباندن دست بازو و کمر ساخته شده اند و معمولا در اتاق ناهار خوری و اتاق استراحت قرار داده می شوند ؛  کاناپه ها رکن اصلی در سرویس مبلمان شناخته شده که چیدمان مبلمان در منزل حول و محور آن چرخیده و در این زمینه بسیار تأثیر گذار است ؛ ممکن است به همین علت باشد که مردم در حین انتخاب مبل به مدل طراحی و سایز کاناپه ها زیاد دقت می کنند به این دلیل که اندازه و ابعاد مبل ها مهمترین نکات خرید مبلمان راحتی محسوب می شود .

تفاوت مبل و کاناپه چیست ؟

کاناپه تفاوت زیادی با مبل راحتی دارد به آسانی جابه جا شده و نسبت به مبل اندازه کوچکتر و وزن کمتر دارند به طور کل می توان گفت کاناپه ها نسخه کوچکتر شده  غیر رسمی تر از مبل ها بوده که در می توان از آن در قسمت های مختلف منزل استفاده نمود ؛ از دیگر تفاوت آن می توان گفت که مبلمان مانند میز ناهار خوری 4 یا 12 نفره هستند اما کاناپه ها تک دو یا سه نفره هستند ؛ مبل ها سایز بزرگ تر و وزن بالاتری داشته و از پشتی بلند , روکش چرم یا پارچه ای برخوردارند و همین موضوع موجب شده تا در بسیاری از موارد روکش و جنس مبل با کاناپه ها متفاوت باشد .

جنس کاناپه ها چیست ؟

معمولا کاناپه ها از متریال های مختلفی ساخته می شوند همه افراد می توانند نوع چرمی , مخملی و پارچه ای با هر تناژ رنگی را که علاقه مند هستندخریداری نمایند تولید کاناپه ها با شکل های مختلف انجام می شود برخی از آنها برای طراحی به الیاف بیشتر و برخی دیگر چوب و آهن بیشتر را استفاده می کنند آنها از لحاظ ظاهر خیلی با یکدیگر متفاوت هستند .

آشنایی با انواع مختلف کاناپه ها

چستر فیلد :

این نوع کاناپه ها پشتی بلند , دسته های گرد و خمیده و پارچه ای دارد انواع چرمی آن بسیار تپل  و انواع نئوکلاسیک با پارچه پشمی یا پارچه های کتان تهیه می شود جنس این محصول در مدت عمر آن مؤثر است .

مبل راحتی :

این مدل با توجه به نامش کاملا راحت , بدون دسته و کشیده بوده و برای خانه های کوچک مناسب هستند از این مدل می توان برای اتاق خانه هم استفاده می شود .

تاکسیدو :

این تیپ کاناپه ها پشتی بلند دارنددسته های آن هم به اندازه پشتی بلند است سراسر مبل پارچه ای بوده و برای خانه های مدرن مناسب است .

Knol :

این مدل سوپر کلاسیک و کاملا رسمی بوده اما راحت است دسته ها و پشتی ها به یک اندازه بلند هستند ئ می توان روی آن دراز کشید و راحت تلویزیون نگاه کرد .

از دیگر مدل کاناپه ها می توان به مدل مدرن , مدل چند بخشی , مدل نیمکت فرانسوی , شزلون و… اشاره کرد .

طرح های جدید تختخوابشو باکسدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *