مبلمان

ترفند رفع چروک مبل در منزل

رفع چروک مبل

ترفند رفع چروک مبل در منزل

 ایجاد چروک روی مبل یک مشکل رایج بوده که زیاد اتفاق می افتد چروک شدن پارچه مبلی پس از نشستن مداوم بر روی مبل به وجود می آید ؛ گاهی این چروک ها به سادگی و تنها با کمی دست کشیدن از بین می روند در برخی شرایط نیز کشش اضافی روی مبل موجب چروک می شود و می تواند پارچه را کشیده و موجب پارگی آن شود ؛ اگر نگران ماندگاری این چروک ها هستید برای رفع چروک مبل در ادامه راه کارهایی را ارائه می دهیم تا ظاهر مبلمان صاف و زیبا باشد . آیاز مبل تولیدی تختخوابشو با انواع طرح های مدرن تختخوابشو ساده و باکسدار در ابعاد مختلف در خدمت شماست. برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

  • علت چروک مبل چیست ؟
  • 3 راه کار عالی برای رفع چروک مبل
  • پیشگیری از چروک مبل
  • چگونه چروک کاور مبل را از بین ببریم ؟

 

رفع چروک مبل

علت چروک مبل چیست ؟

یکی از دلایلی که موجب ایجاد چروک می شود جنس پارچه است در کل برخی پارچه ها بسیار چروک پذیر و برخی دیگر این ویژگی را ندارنداز جمله عواملی که موجب چروک پارچه مبل می شود نشستن طولانی یا قرار دادن اشیاء سنگین به مدت طولانی بر روی مبل می باشد , گاهی به سادگی این چروک رفع می شود و گاهی هم نه , زیرا به مرور زمان فوم نشیمن مبل پف اولیه خود را از دست داده و موجب می شود پارچه مبل چروک به نظر برسد .

3 راه کارعالی برای رفع چروک مبل

از بین بردن چروک پارچه مبل با استفاده از اتو :

امروزه اتو در هر خانه ای وجود دارد ؛ از جمله راه کارهای عالی برای رفع چروک مبل استفاده از اتو است ؛ بدین طریق که اتو را روشن و درجه آن را در حالت متوسط قرار داده و یک پارچه نازک روی مبل پهن نموده و شروع به اتو کشی کنید .

از بین بردن چروک پارچه مبل با استفاده از بخارشوی دستی :

اگر در منزل بخار شوی دستی دارید می توانید برای رفع چروک مبل از این وسیله استفاده در این صورت دیگر نیازی به اتو نیست ؛ برای از بخار شوی مخزن این وسیله را با آب ولرم پر و آن را روشن کرده و روی درجه مناسب که مخصوص مبل شویی است تنظیم کنید درجه مناسب مبل شویی در دفترچه راهنمای بخار شوی درجه شده است ؛ حال قسمت های قسمت های چروک شده مبل را با بخار شوی صاف کنید .

از بین بردن چروک مبل با استفاده از سشوار و اسپری :

برای رفع چروک پارچه مبلی می توانید دو شی ء را در دو طرف تشک مبل قرار داده تا پارچه مبلی کشیده شود ؛ حال با استفاده از اسپری محل مورد نظر را مرطوب و با باد گرم سشوار ان را خشک کنید , این چروک ها تا حدودی رفع می شوند اگر مبل شما رنگ روشن است از این روش استفاده نکنید زیرا موجب ایجاد لک روی مبل می شود .

پیشگیری از چروک مبل

از جمله موارد مفید و مؤثر در جلوگیری از چروک شدن مبل , پهن کردن رومبلی روی قسمت نشیمنگاه مبل است در صورتی که پارچه مبل شما زیاد از حد ظریف است پارچه ای که جنسی شبیه به زیرانداز دارد را روی مبل پهن کنید تا مبل شما دیرتر کثیف شده و پارچه آن نیز زود چروک نشود .

چگونه چروک کاور مبل را از بین ببریم ؟

کاور پلاستیکی یا طلقی برای جلوگیری از کثیف شدن و خراب شدن مبل استفاده می شود ؛ برای از بین بردن چروک کاور مبل اتوبخار را پر از آب کنید و روی زیاد بگذارید , اتو را 5 اینچ بالاتر از پلاستیک نگه داشته و هرگز مستقیما روی کاور قرار ندهید و به آرامی اتو را به سمت بالا و پایین حرکت دهید تا پلاستیک با حرارت اتو نرم و چین و چروک با بخار صاف شود ، روش دیگر استفاده از سشوار است با باد گرم سشوار می توانید چروک های کاور مبل و یا کاور لوازم برقی را صاف کنید .

تولید کننده انواع تختخوابشو تک نفره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *